نظرسنجی

میزان دوام قطعات تولید شده تا چه حد رضایت بخش بوده است؟

عضویت در خبرنامه

طراحی:

معمولاً روشهای طراحی و ساخت به سه شکل طراحی و ساخت بدیع و اصیل(Original Design)، طراحی و ساخت بهینه و توسعه ای(Improved Design) و مهندسی معکوس(Reverse Engineering)  صورت می گیرد. در اکثر کشورهای پیشرفته و صاحب تکنولوژی توانایی انجام طراحی نوع اول را دارند. شرکت فولاد قطعه اصفهان با نیروهای متخصص و مجرب تجربه طراحی و ساخت را در هر سه نوع را دارا می باشد.

طراحی و مهندسی معکوس

  • تهیه نقشه ساخت قطعات بر اساس نمونه و کارکرد قطعات
  • تهیه تکنولوژی ساخت قطعات با توجه به نحوه کارکرد در سیستم مربوطه
  • استفاده از نرم افزارهای مهندسی (Powermill , Mastercarn , Catia , Cad)
  • طراحی قالب و فیکسچر و دیگر تجهیزات کمک تولیدی مربوط به هر سفارش
  • استفاده از استانداردهای GOST, ASTM, AWS, ANSI, API, DIN, UNI, BS

طراحی و ساخت بدیع و اصیل(Original Design)

این نوع طراحی ها معمولاً بصورت سفارشی و خاص انجام گرفته و شامل مراحل: طراحی مفهومی، آنالیزطراحی، استانداردسازی و مستندسازی، و ساخت است. این شرکت قادر است دستگاه های خاص صنعتی که توسط صنایع سفارش داده می شوند را با روش مذکور تولید نماید.

دستگاه تست ضربه با بار افتان گلوله ای (Ball Drop Weight Test) نمونه ای از این دستگاهها است که نمایی از صفحه مانیتورینگ آن آورده شده است.

شرکت در هر یک از موارد ذکر شده پس از طراحی, قطعات را با استفاده از روش های مختلف نظیر ماشینکاری و فابریکیشن تولید می نماید. همچنین براساس تفاهم نامه های موجود شرکت قابلیت ساخت براساس ریخته گری را نیز دارا می باشد.

طراحی و ساخت قطعات باروش CAD/CAM با استفاده از ماشین تراش و فرز CNC یکی از مواردی است که شرکت در آن فعال می باشد. این شرکت توانایی طراحی، آنالیز و شبیه سازی و ساخت بکمک کامپیوتر(CAD/CAM) را در تمام مراحل دارد. یکی از ویژگی هایی که شرکت در این زمینه دارد این است که علاوه بر انجام پروسه طراحی قطعه مراحلی از قبیل انتخاب ماده، تعیین تلرانس ها و انطباقات، تعیین خصوصیات قطعه از قبیل سختی و صافی سطح نیز توسط کارشناسان متخصص شرکت انجام می گیرد.