شرکت پالایش نفت اصفهان

شرکت پالایش نفت اصفهان فعالیت خود را در زمینه پالایش نفت خام و تولید فرآورده هاي نفتي و تامين خوراک صنايع پايين دستي (شرکت هاي پتروشيمي اصفهان، پتروشيمي اراک، نفت سپاهان، پالايش نفت جي و صنايع شيميايي ايران) از سال ۱۳۵۸ آغاز نموده و هم اکنون حدود ۲۳ درصد از فرآورده هاي نفتي مورد نياز كشور را توليد مي نمايد. اين شركت در منطقه اي با مساحت كل ۳۴۰ هكتار و دارا بودن فضاي سبز به مساحت ۱۱۴/۵ هكتار، در شمال غربي اصفهان واقع شده است. شركت پالايش نفت اصفهان در طي سال ها شاهد پيشرفت هاي بسياري بوده، به طوري كه از سال هاي آغازين دهه ۶۰، ظرفيت پالايش نفت خام اين شركت با افزايش ۸۵ درصدي نسبت به ظرفيت طراحي آن از ۲۰۰ هزار بشكه در روز به بيش از ۳۷۵ هزار بشكه افزايش يافته است.
اين واحد عظيم صنعتي، به منظور تحقق اهداف سازماني و مديريتي مندرج در خط مشي شركت همزمان با اجراي طرح عظيم و راهبردي بهبود فرآيند و بهينه سازي پالايشگاه اصفهان با توجه به اهداف زيست محيطي، افزايش كمي و كيفي محصولات و فرآورده ها و سودآوري شركت، سيستم هاي مديريت كيفيت، زيست محيطي، ايمني و بهداشت حرفه اي را بر اساس آخرين ويرايش استانداردهايISO/TS-29001  ، ISO-9001، ISO-14001، OHSAS-18001  ، HSE-MS مستقر نموده و تحت سيستم مديريت يكپارچه اجراء مي نمايد.
این شرکت در سایه  عنایت به منویات مقام معظم رهبری در پيشبرد اقتصاد مقاومتي، عليرغم تحريم هاي ظالمانه استکبار جهاني،  با کمک متخصصان داخلي، پيچيده ترين کاتاليست پالايشي دنيا مربوط به واحدهاي بنزين سازي را (كه تا قبل از اين،  توليد آن تنها در انحصار دو شركت بزرگ آمريكايي و فرانسوي بود) توليد نموده و  از سال ۱۳۹۴  با راه اندازي وبهره برداري كامل  از مجتمع بنزين سازي و توليد متوسط روزانه ۸ ميليون ليتر بنزين يورو ۴ سهم بسزايي در كاهش آلودگي كلانشهر اصفهان و كشور ايفا مي كند. 

پست های مرتبط

پاسخ دهید